>> Bis dat quī citō dat - Dvakrát dává, kdo rychle dává <<

7.12. čtvrtek

7. prosince 2006 v 14:27 | já |  diary
vím, že píšu opět po dlouhé době, protože času není mnoho...
tento článek by však mohl stát za přečtení, protože to bude vlastně takový výběr :)

tak, nejdříve k Mikulášovi... tentokráte, což už všici víte, jsme šly v šesti, tedy ve VELKÉ skupině... těžko říct, jestli to bylo dobrý nápad, já osobně to vidím spíš na mínus. všude sme se cpaly, mluvily přes sebe a vůbec, být ten špunt já, tak nám nevěřím ani nos mezi očima... ale co, převleky celkem ušly: svůj hodnotit nemůžu, jen bych dodala, že sem ho dělala odpoledne (starý nebyl vyhovující), dále Mirčin - na tom si mákla, i fousy byly důvěryhodnější když byly podlepené. to ovšem znamenalo i jakousi chatrnost, která se ukázala asi v polovině naší "pouti" - vata nezvládla nápor a trhala se, nakonec zbyly jen fousky :). jinak supr. Janča: kostým byl taky supr, celkem důvěryhodný... jedinou vadou na kráse byly občas zapomenuté brýle, nic jiného snad vytknout nemohu. tak, další na holení je Dáša - tu bych taky pochválila, oblek byl good a s Jančou tvořily dobrou dvojici. Zuzka: oblek - celkem ušel, jenom ty křídla k tomu andělovi prostě patří. ať se zlobí jak chce, tohle je podle mě velké mínus, jinak zbytek dobrý, i vystupování bylo OK. a poslední, pokud se nepletu, je Katka... upřímně řečeno, její kostým se mi vůbec nelíbil: blikací, plastové a dost cetkoidní rohy - těm by nevěřilo ani slepé nemluvně. potom by možná stálo za zmínku vyřešení problému s vlasy - slíbila, že si je obarví načerno, ale na to se vykašlala a místo toho si na ně navlíkla jakousi červenou síťku. nevím, co si o tom mám myslet, ale s velkou dávkou optimismu bych to asi klasifikovala jako poněkud úsměvný pokus o to, jak zjistit míru důvěry malých dětí v COSI. jiak, abych jen nekritizovala, jí musim dát něco k dobru: hm, moment, hned něco vymyslím... jo, celkem se nám postarala o zábavu, třeba když jsme cestou zpět potkaly nějakého muže, hledajícího objednanou skupinu - jestli to nejsme my... a co na to Kačka? "ale máme čas!" a tak jsme si ještě přivydělali asi 150,- a vyfoukly kšeft oné skupině, kterou jsme u dvěří potkaly při našem odchodu.
takže, když to nějak zhodnotím: celkem dobrý, výdělek (220,-) není špatný, ale bylo nás moc... jinak vidím mínusy v některých nedostatcích ohledně výbavy a naší všeobecné připravenosti. je mi také moc líto, že jsme Mirce slíbily pomoc při úklidu, ale nakonec nezbyl žádný čas a musela to uklidit sama. taky jí tam zbyla spousta chlebů, které nám její mamka ochotně připravila a my jich tam většinu nechaly (byly dobré, chválím).
x
no, a těď snad něco z jiného soudku, ŠKOLA:
tak nejdřív si sem musím zaznamenat Chevroleta v matice (velké plus), mám za jedna a to u police snad poprvé. a nej na tom je, že jsem to zvládla na 4 body a on se přemohl a napsal mi na konec: "vynikající!!". no s tím jsem se prostě musela pochlubit... a co ostatní známky? Mirce ani Magdaleně štěstí nepřálo, Mirka za čtyři a Magdaléna trojka, Janča něco moc špatného (a já nevim co!)
x
tak, a za druhé, ze stejného soudku:
nemohla jsem si prostě odpustit to sem nezapsat a připravit se tak o pozdější radosti - tady uvádím (asi ne zcela identický) rozhovor, tedy spíš zkoušení Lucky ze zem:
otázka: 3 budovy, na které útočili teráristi:
L: dvojčata, bílý dům...
H: a?
L: euh
H: no, podle tvaru?
L: hm
H: (trpělivost došla, objev tuposti přišel) no pětiúhelník!
L: euh (začínám tušit, že si z nás dělá srandu)
T: jak v chemii řekneš pětihydrát?
L: hm, euh, penta...?
H: no, penta, pentaco?
L: euh (leckdo už začíná mít pochybnosti o existenci jejího mozku)
H: (trpělivost došla, třída už z ní nemůže) Pentagon!
L: (žádný cvakvýraz, asi jí to stále nedochází)
H: no, a kdo tam sídlí?
L: vláda?
H: no, je její součástí
L: prezident?
...
H: no, tak to vidím na dvojku (třída nechápe, jak za tohle může dostat líp jak za 3)
L: a nemohla bych mít jedničku? (s očima to umí, asi hodně cvičila)
H: hm, no nevim... tak to zkusíme... kdo první objevil Ameriku?
L: (to už jsme absolutně nemohli) Amerigo Vespucci
(zkontrolujte si kalhoty)
tak, Lucka odešla nicmocspokojená - vždyť má za dva!
(vy si její výkon nevýkon přeberte sami)
x
hm, a co následovalo po zemáku? šla jsem s Jáňulou k automatu a cestou zpátky jsme se stavily u suplů. čtu si takhle novinky a koukám: bio - supl Vybíral. no a nenechám si to přeci pro sebe, upozorním Janču: "Vybíral" - lehce tázavý, oznamovací tón, intonace lehce stoupá... a vtom se hned vedle mně souhlasně ozve: "e-hm" - Vybíral! já ani Janča jsme si ho až do teď nevšimly... ovšem teď to stálo za to - takovej trapas a ještě k tomu ho máme zítra... jestli mně vyvolá, jsem zvědavá na to, jak se bude tvářit až se zvednu :)) (optimista: a to jsem mohla ještě prohlásit, že bio je lepší apod.)
x
a teď bych ještě uvedla jeden velmi starý hlod, který tu ještě není napsaný, tentokrát se účastní Ad a Zachoval:
Z: a víte, který cukr je nejsladší?
A: hroznový
Z: ee... správně, fruktóza, ovocný cukr
A: (samo potichu) a hrozny nejsou kurva ovoce?!
x
a na závěr přidám ještě jednu informaci: můj s-rank je už delší dobu neměnný, což se doufám v nejbližší době změní, makám na tom a stále nic... a když už jsem tady: já mám 3, Jana též 3 (měla 2, teď mně dohnala :´( Mirka 0 a 57 a Madria 25... safra, tak to abych psala a psala...
x
tak, to je konec dnešního miničlánečku, doufám, že se vám dnešní příspěvek líbil a pokud najdete nějaké chyby (to jako že se mi to nechce číst znovu), napište a já (s velkou nepravděpodobností) tento detail opravím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nienna Nienna | Web | 7. prosince 2006 v 16:21 | Reagovat

Janička má za 4...mě dostalo ovoce, takový hlody miluju. Jinak, zapoměla jsi

na Vybírala!!

2 já | 7. prosince 2006 v 17:04 | Reagovat

jj, ale taky vzpomela, hned dodam :)) i kdyz to zase neni tak vtipny, jako v kontextu, dyz tam ses... a mimo, neni zapomela jako zapomnela (taky v tom furt chybuju) :))

3 Madria Madria | Web | 9. prosince 2006 v 17:06 | Reagovat

U té Lucky jsem se nasmála.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama