>> Bis dat quī citō dat - Dvakrát dává, kdo rychle dává <<

12. 11. úterý

12. prosince 2006 v 18:38 | já |  diary
tak jako obvykle, i dnes jsem šla do školy... co je na tom tak neobvyklého, že o tom píšu? NIC, ale shrnu dnešní den, třebas jen pro nepřítomné.

na sedmou dvě hoďky bio: já tam fakt málem usla, bylo to hrozný. jana na tom byla asi tak stejně (ale u ní už jsem si na to zvykla :)) jinak, cibina pořád mlela o tý svý buňce, pak byl takový krátký a celkem rozpačitý referátek od filipa klimeše, měl ho na TBC. pro mě to znamenato jediný vědomostní posun, který se ovšem ani tak TBC netýkal: pod nadpisem "Tuberkulóza skotu" nám totiž sdělil, že napadá krávy, ale nenapadá koně, prasata... COŽE?! PRASATA JSOU SKOT? no, cibina si toho nevšimla (nebo že by to nevěděla?!), já to radši nerozebírala.
pak zemák: no, zkoušená byla kačka a měla asi za jedna, dál nic moc.
chemie: supl, tedy polic, to znamená jediné - matika. poslední dobou tak nějak bereme výrazy, jen jednoduché a primitivní, takže mi celkem jdou (šly). můžu to říct narovinu, už jsem byla tak rychlá a zakřikla to ve škole :))
dej: synek supluje aneb hrajeme si na debily: program nebyl připravený, takže co se nestalo - matiky není nikdy dost - počítali jsme. tady je pár prvních příkladů (to jsem ještě dávala pozor):
4A+2B=? 2(2A+B)
(to si nedělám srandu)
2A+3AB=A(2+3B)
5XY-10X2=5X(Y-2X)
(pozor, je to stále složitější! :))
4X3Y3+8X2Y2=4X2Y2(XY-2)
no, a takhle to šlo dál a dál...
naštěstí je tu latina, málokdy jsem se na ni tolik těšila: dostali jsme písemky, mám za dva a jsem spokojená, je to na čistou známku a nemusím se snažit. rozhodně nevidím důvod, proč by si mě měla případně zkoušet, to bych asi nedala. ale jeden expert sedí vedle mě - jana - ta tam má 4 a 1- (to byla písemka, když jsme byli spojení), řekněme krajně podezřelé :))
a poslední hodina: konzervárna: a samo jedna veselá příhoda, jejímž autorem je vent: wale, jak je anglicky "nad"? wal: "nevim" "jani, jak je anglicky nad?" jana:"nevim" vent: "under!" - to prostě nešlo přejít jen tak...
mno, tak to je k dnešní škole vše. co se mého zdravotního stavu týče - chodit můžu, i do schodů, ale z nich ne a sedání mi dělá "menší" problém :) no, snad taky takhle neskončíte (a prej že je sport zdraví prospěšný)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama